Nabór wniosków Projekt Systemowy 9.1.1 - woj. łódzkie

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ogłasza nabór zamknięty nr POKL/II/9.1.1/ST/15 na składanie wniosków o dofinansowanie w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałania 9.1.1 Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Wsparciem objęte mogą zostać projekty zakładające realizację programów zapewniających dostęp do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej obejmujące przygotowanie oddziałów przedszkolnych zlokalizowanych w szkołach podstawowych do świadczenia wysokiej jakości usług na rzecz dzieci w wieku przedszkolnym.

Na realizację projektów w trybie systemowym przeznaczona została kwota:

8 761 041,00 PLN

O dofinansowanie projektu mogą ubiegać się wyłącznie organy prowadzące publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe z oddziałami przedszkolnymi wyszczególnione w Załączniku Nr 6.7 Dokumentacji Naboru Zamkniętego POKL/II/9.1.1/ST/15 z wyłączeniem podmiotów podlegających wykluczeniu z ubiegania się o dofinansowanie na podstawie art. 207 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych.

Nabór wniosków o dofinansowanie realizacji projektów będzie prowadzony od dnia 9 lutego 2015 r. do dnia 9 marca 2015 r., w dni robocze tj. od godz. 8:00 do godz. 16:00. Wnioski złożone po zamknięciu naboru nie będą rozpatrywane.

Wnioski o dofinansowanie realizacji projektów można składać osobiście lub przesyłać na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Biuro Podawcze, 90-051 Łódź, al. Piłsudskiego 8. W przypadku wniosków nadsyłanych pocztą lub przesyłką kurierską o przyjęciu wniosku decyduje data i godzina wpływu wniosku do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego, w Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Łodzi, tel.: 042 663 33 92, e-mail:informacje_pokl@lodzkie.pl.

Dokumentacja naboru nr POKL/II/9.1.1/ST/15

Zasady przygotowania, realizacji i rozliczania projektów systemowych w ramach Poddziałania 9.1.1 PO KL w zakresie przygotowania oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych do świadczenia wysokiej jakości usług na rzecz dzieci w wieku przedszkolnym

Źródło: www.pokl.lodzkie.pl

• zapytań ogólnych dotyczących projektu,