Nabór wniosków Projekt Systemowy 9.1.1 - woj. świętokrzyskie

Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego – Biuro Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Instytucja Pośrednicząca) zgodnie z Rozdziałem 3, pkt 5 „Zasad przygotowania, realizacji i rozliczania projektów systemowych w ramach Poddziałania 9.1.1 PO KL w zakresie przygotowania oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych do świadczenia wysokiej jakości usług na rzecz dzieci w wieku przedszkolnym” z dnia 1 stycznia 2014 r.  (dokument umieszczony na stroni ewww.pokl.sbrr.pl/ Dokumenty do pobrania),  ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów systemowych skierowany do dodatkowych oddziałów przedszkolnych zlokalizowanych na terenie 4 gmin województwa świętokrzyskiego:

1. Gminy Opatów
  2. Gminy Baćkowice
  3. Gminy Ćmielów
  4. Gminy Brody

W związku z powyższym zapraszamy organy prowadzące publiczne i niepubliczne szkoły z oddziałami przedszkolnymi z terenu ww. gmin do składania wniosków w ramach naboru na realizację projektów systemowych obejmujących przygotowanie oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych do świadczenia wysokiej jakości usług na rzecz dzieci w wieku przedszkolnym. Wnioskodawcami projektów mogą być wyłącznie organy prowadzące publiczne i niepubliczne szkoły z oddziałami przedszkolnymi znajdujące się na terenie 4 wskazanych gmin.

Zakres wsparcia udzielonego w ramach projektów systemowych obejmuje następujące zadania:

1) organizacja placu zabaw,

2) dostosowanie pomieszczeń,

3) wyposażenie.

Szczegółowy katalog wydatków kwalifikowanych oraz ich maksymalny koszt zawiera Załącznik nr 4 do Zasad.  W ramach projektów systemowych nie ma możliwości sfinansowania kosztów zarządzania projektem, w tym wydatków związanych z promocją projektu oraz kosztów pośrednich.

Wnioski o dofinansowanie projektu można składać od 04 lutego 2015 r. do 03 marca 2015 r., w godzinach od 7.30 do 15.30. W przypadku wniosków nadsyłanych pocztą lub przesyłką kurierską o przyjęciu wniosku decyduje data i godzina wpływu wniosku do Sekretariatu Biura PO KL, ul. Jagiellońska 70, 25-956 Kielce. Szczegółowe informacje oraz dokumentacja dotycząca projektu znajdują się na stronie internetowej Biura PO KL: www.pokl.sbrr.pl w zakładce projekty systemowe/ Przedszkola systemowe.

Źródło: www.pokl.sbrr.pl

• zapytań ogólnych dotyczących projektu,
  • pomagamy w wypełnieniu dokumentacji projektowej,
  • przyjeżdżamy do każdej placówki