Nabór wniosków Projekt Systemowy 9.1.1 - woj. wielkopolskie

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu jako Instytucja Pośrednicząca dla Priorytetu IX Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zaprasza do składania wniosków o dofinansowanie realizacji projektów systemowych w ramach Poddziałania 9.1.1 Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej, w zakresie modernizacji i przygotowania oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych do świadczenia wysokiej jakości usług na rzecz dzieci w wieku przedszkolnym.

W związku z podjęciem przez Instytucję Pośredniczącą PO KL decyzji o wykorzystaniu pozostałych środków z Poddziałania 9.1.1 na realizację systemowego naboru w ramach ww. Poddziałania, Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu rozszerzył listę oddziałów przedszkolnych, wymienionych załączniku nr 2 i 3 do Zasad przygotowywania, realizacji i rozliczania projektów systemowych w ramach Poddziałania 9.1.1 w zakresie przygotowania oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych do świadczenia wysokiej jakości usług na rzecz dzieci w wieku przedszkolnym. Metodologia wyboru dodatkowych oddziałów przedszkolnych została zaakceptowana dnia 24.06.2014 r. przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, tym samym wyrażając zgodę na realizację projektów systemowych na terenie niżej wymienionych gmin wiejskich, w których poziom wskaźnika upowszechnienia edukacji przedszkolnej (dzieci 3-5) jest najniższy w województwie Wielkopolskim.

Powiat

Powiat wągrowiecki

Mieścisko

Powiat pilski

Białośliwie

Powiat obornicki

Ryczywół

Powiat kolski

Koło

Powiat kaliski

Koźminek

Powiat gnieźnieński

Niechanowo

Listę gmin opracowano na podstawie danych wygenerowanych z Systemu Informacji Oświatowej - stan na 30.09.2013 r.

Wniosek można złożyć w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu w terminie od dnia 27.10.2014 r. do 07.11.2014 r.

W przypadku pytań lub wątpliwości proszę o kontakt z pracownikami Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu pod numerami tel.: 61 846 38 86 lub 61 846 38 85.

Załączniki

·          Załącznik 1Zasady przygotowania, realizacji i rozliczania projektów systemowych w ramach Poddziałania 9.1.1 w zakresie przygotowania oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych do świadczenia wysokiej jakości usług na rzecz dzieci w wieku przedszkolnym

·           zapytań ogólnych dotyczących projektu,

·           pomagamy w wypełnieniu dokumentacji projektowej,

·           przyjeżdżamy do każdej placówki.

Kierownik regionalny woj. wielkopolskie:

Anita Smolińska

a.smolinska@mojebambino.pl

Przedstawiciel handlowy:

Dawid Dzierla

Specjalista ds Sprzedaży

d.dzierla@mojebambino.pl

Agata Szymczak

Młodszy Specjalista ds. Sprzedaży

tel.:  781 980 250

agata.szymczak@mojebambino.pl

Opiekunowie odpowiedzialni za projekt w Biurze Obsługi Klienta: